ونیر کامپوزیت چگونه باعث زیبایی دندان ها خواهد شد؟

ونیر کامپوزیت چگونه باعث زیبایی دندان ها خواهد شد؟

ونیر کامپوزیت چیست ؟

امروزه داشتن دندان هایی زیبا و منظم مورد توجه افراد بسیاری می باشد و به عنوان یکی از عوامل و معیار های مهم در داشتن زیبایی و جذابیت به شمار می رود. روش های متعدد و متفاوتی برای زیبا سازی دندان ها مانند ونیر کامپوزیت وجود دارد که روز به روز بر محبوبیت و استفاده آن ها افزوده می شود.

ونیر کامپوزیت چگونه باعث زیبایی دندان ها خواهد شد؟

ونیر کامپوزیت تشکیل شده از یک لایه نازک پرسلن می باشد که برای قسمت جلویی دندان ها ساخته شده و روی آن قرار می گیرد برای مثال می توان گفت شبیه به کاشت ناخن در خانمها می باشد که ناخن مورد نظر بر روی ناخن اصلی شخص قرار گرفته و سبب زیبایی دستان و ناخن های خانم ها می شود.

 

ونیر کامپوزیت چگونه باعث زیبایی دندان ها خواهد شد؟

 

ونیر کامپوزیت رنگ دندان ها را تغییر داده و موجب زیبایی آن از این طریق می شود و همچنین از طریق تغییر شکل و مکان های دندان سبب بهبودی زیبایی دندان ها شده ونیرها  همچین باعث می شوند دندان هایی که دچار ساییدگی و یا شکستگی جزئی شده اند را مانند روز اول زیبا به نظر برسند.

در برخی موارد که نظم دندان ها جالب نیست و یا ارتودنسی مناسبی ندارند  با قرار در قسمت جلویی دندان این نقص را برطرف کرده و قسمت ضخیمی را به جای این قسمت از دندان ها از خود به جای می گذارد. همچنین در صورتی که دندانی از موقعیت اصلی خود خارج شود می توان با انجام لمینت کامپوزیت نیز این مشکل را حل کرد.

 

مزایای استفاده از ونیر کامپوزیت چیست؟

 

مزایای استفاده از ونیر کامپوزیت چیست؟

همان طور که گفته شد composite veneer نوعی روکش است که بر روی دندان قرار می گیرد این روکش ها قابلیت این را دارند که در مدت زمان بسیار کوتاهی آماده و مورد استفاده قرار گیرند و همچنین برخی از این ونیرها به هیچ وجه نیازی به آماده سازی ندارند و بلافاصله مورد استفاده قرار می گیرند.

برای اینکه بخواهیم دندان های ما طبیعی و همچنین سالم به نظر برسند ونیر لمینت کامپوزیت گزینه بسیار خوبی برای انجام دادن می باشد به این دلیل که composite veneer با استفاده از یک چسب مخصوص و محکم نگه داری می شود و مدت زمان کمی برای آماده سازی نیاز دارد.

ونیر لمینت کاپوزیت بر خلاف دیگر روش های دندان پزشکی نه تنها آسیبی به دندان های شخص بیمار وارد نمی کند بلکه سبب زیبایی طرح لبخند شخص و افزایش اعتماد به نفس وی می شود. این روش نسبت به روش های دگر ارزان تر بوده و در صورت شکستگی و آسیب دیدگی قابل اصلاح می باشد.

هر فردی که به هر دلیل زیبایی دندان های خود را از دست و این اتفاق در اعتماد به نفس وی تاثیر منفی گذاشته است می تواند با استفاده از روش ونیر کامپوزیت این نقطه ضعف خود را پوشش دهد و دوباره اعتماد به نفس خود را کسب کند.

هزینه های ونیر کامپوزیتی در اردبیل

هزینه های ونیر کامپوزیتی در اردبیل بنا به شرایطی کاملا متغیر بوده و بستگی به عواملی مانند نوع اقدام ونیر لمینت کامپوزیت و تعداد composite veneer در اردبیل دارد شخص بیمار قبل از اقدام باید در مورد این عامل ها اطلاعات کافی را به دست آورد.

از دیگر عواملی که در هزینه های عمل composite veneer در اردبیل تاثیر بسیار دارد انتخاب تیم دندان پزشکی برای عمل ونیر کامپوزیتی در اردبیل می باشد. اگر شخص در انتخاب این عامل بتواند تیم دندان پزشکی ماهری برای خود انتخاب کند می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی که در ونیر کامپوزیتی دریافت می شود جلوگیری کند.

عوارض جانبی ناشی از ونیر کامپوزیت

از عوارض مهمی که هر شخص باید در مورد بعد از انجام عمل composite veneer بداند این است، در صورتی که نکات گفته شده توسط پزشک  متخصص در مورد روکش ها رعایت نشود مانند دندان های طبیعی تغیرر رنگ خواهد داد؛ لمینت کامپوزیت نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد که باید رعایت کنیم تا نگران تغیر رنگ این ونیر کامپوزیت ها نشویم.

از دیگر نکاتی که باید آن را گوش زد کنیم؛ این است که ونیر کامپوزیت باید از هر چند وقت یک بار عوض شود. این مدت زمان بسته به رعایت دستورات پزشک و همچنین استفاده درست فرد بیمار از ونیر متغیر است و نمی توان زمان دقیقی را برای تعویض ونیر لمینت کامپوزیت را تخمین زد.

 

دوران نقاهت و بهبودی ونیر کامپوزیت

دوران نقاهت و بهبودی ونیر کامپوزیت

پس از انجام عمل ونیر کامپوزیت نباید به مدت 24 از نوشیدنی های رنگی استفاده کنیم. زیر این نوشیدنی ها علاوه بر دندان های طبیعی برای  ونیر ها  نیز مضر می باشند. چون دارای رنگدانه هایی هستند که باعث تیره شدن دندان ها و composite veneer می شوند در صورت استفاده از این نوشیدنی دندان های خود را مسواک بزنید.

بعد از اینکه عمل composite veneer را انجام دادید از خوردن غذا و به طور کلی مواد خوراکی سفت و سخت کاملا خودداری کنید زیرا عمل ونیر لمینت کامپوزیت نیازمند زمان است تا روی دندان ها سفت شود و اگر مدت کوتاهی پس از عمل غذا های سفت و سخت مصرف شود ممکن است به لمینت کامپوزیت آسیب وارد شود.

از نکاتی که تاثیر بسیار زیادی در بهبودی پس از عمل ونیر لمینت کامپوزیت دارد می توان به رعایت بهداشت دهان و دندان اشاره کرد پس از عمل شخص بیمار باید توجه داشته باشد که بعد از هر وعده غذایی باید از نخ دندان استفاده کند تا عمل ونیر لمینت کاپوزیت با موفقیت کامل و نتیجه بسیار خوب برای فرد نتیجه بدهد و از زیبایی دندان های خود لذت ببرد.

در کنار این موارد شخص برای دریافت نتایج کاملتر پس از عمل ونیر لمینت کامپوزیت باید بعد از هر وعده غذایی علاوه بر استفاده از نخ دندان از مسواک نیز استفاده کند.

روش های جایگزین ونیر کامپوزیت

از روش های جایگزین ونیر کامپوزیت می توان به روش ونیر سرامیکی اشاره کرد، تفاوت ونیر کامپوزیت با سرامیک در این است که composite veneer کاملا سریع و بدون تراشکاری و برشکاری است اما ونیر سرامیکی را با برش دادن و پرس کردن به اندازه تقریبا نیم میلی متر از قسمت جلویی دندان انجام می دهند.

روش composite veneer نیازی به قالب گیری قبل از عمل ندارد اما ونیر سرامیکی را قبل از عمل قالب گیری می کنند. همچنین روش ونیر لمینت کامپوزیت در مقایسه با ونیر سرامیکی هزینه به مراتب کمتری دارد و سریع تر از آن بوده و در مدت تقریبا یک یا دو جلسه انجام می شود.

از دیگر روش های جایگزین برای این عمل می توان به روش ایمپلنت دندان اشاره کرد؛ در این روش نتایجی کاملا مشابه با ونیر لمینت کامپوزیت دریافت می شود اما هزینه های این روش بسیار بالاتر می باشد به صورتی که اقشار مختلف جامعه نمیتوانند هزینه های آن را تامین کنند به همین دلیل در مقایسه این دو روش می توان گفت که ونیر کامپوزیت بهتر می باشد.

روش دیگر برای جایگزین این عملtooth composite veneer ، روش بلیچینگ است در این روش فقط سفید کردن دندان هدف می باشد و نسبت به ونیر کامپوزیتی محدود تر است و هزینه آن نسبت به تعداد و رنگ دندان ها متغیر می باشد.

 

 

 

 

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی