طرح لبخند چیست و آشنایی با انواع روش های آن

طرح لبخند چیست و آشنایی با انواع روش های آن

طرح لبخند چیست و آشنایی با انواع روش های آن

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمانهای زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد. این درمانها شامل سفید کردن دندان‌ها
، کامپوزیت ونیر ، بهبود شکل و فرم دندان ها ، کاشت ایمپلنت ، جراحی لثه ، اصلاح خط لثه و لبخند لثه‌ای ، پیوند لثه، اصلاح خطوط تیره رنگ در اطراف ، روکش‌های قدیمی ، پرکردن همرنگ دندان ، ترمیم آسیب‌های دندانی با پروتز‌های سرامیکی Inlay و Onlay ، روکش سرامیکی دندان (Porcelain) همچنین برای افرادی که دندان‌های آن‌ها نامرتب است، ما روش ارتودنسی دندان را پیشنهاد می‌کنیم .

 

 

طراحی لبخند و جراحی 

در بسیاری از افراد دندان ها بسیار کوتاه می باشد و بخش لثه ای آنها توسط لثه بیش از حد پوشیده شده است  . لبخند این افراد به لبخند لثه ای یا gummy smil معروف است در اکثر این موارد امکان طرح لبخند توسط جراحی لثه در مطب یا توسط لیزر امکان پذیر میباشد و با وجود سادگی درمان و انجام در یک جلسه نتیجه ای غیر قابل توصیف در بر دارد .

آیا اصلاح طراحی لبخند فقط در افرادی که دارای دندانهای خرابند انجام می شود ؟

یک نکته دیگر در اصلاح طراحی لبخند آن است که این درمان تنها در افرادی که دارای دندانهای خراب، شکسته، نامرتب و تغییر رنگ یافته هستند، انجام نمیشود بلکه در کسانی که دندانهای خوب و سالمی دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندانها می توان تغییر مثبت چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

ویژگی های یک لبخند زیبا

قوس دندانی و لب ها

قوس دندانی باید در هنگام لبخند، لبخند پری را به بیننده القا کند . در مواردی که قوس دندانی باریک است ما با یک فضای سیاه رنگ در گوشه لب مواجه می شویم که در اصطلاح علمی buccal corridor شناخته می شود . buccal corridor لبخند نازیبایی است که متخصصین ارتودنسی این قابلیت را دارند تا آن را برطرف کنند و با پهن کردن قوس دندانی لبخند پری را برای فرد به ارمغان آورند.

سال‌ها قبل در برنامه‌ های تلوزیونی و تهیه فیلم‌ های سینمایی برای اینکه بازیگران و یا خبرنگاران چهره‌ای زیبا داشته باشند گریم کننده‌های امریکایی رو به استفاده از روکش‌های دندانی آوردند تا لبخندی جذاب را به بازیگران و هنر پیشه‌ها هدیه کنند.

این طرح لبخند بعدها به طرح لبخند هالیوودی معروف شد. گریم کننده‌ها برای این کار از روکش‌هایی با جنس آکریل استفاده کردند. این روکش‌ها بر روی دندان‌های بازیگران چسبانده می‌شد و پس از گذشتن چند ساعت قابل جدا کردن بود، همین عمل باعث شد تا بازیگرانی که رو به عمل‌های زیبایی می‌آوردند به غیر از دیگر اجزاء صورت و موی سر به دندان‌های خودشان نیز اهمیت دهند و رو به عمل‌های پرشمار برای زیبایی دندان‌هایشان بیاورند و به اصطلاح از طرح لبخند هالیوودی استفاده کنند. از جمله بازیگران معروف هالیوودی که دست به زیباسازی دندان‌هایشان زده‌اند بن افلک، نیکلاس کیج، جورج کلونی، برت پیت، تام کروز و کاترین زنا جونز را می‌توان نام برد.

 

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی