عصب کشی دندان در اردبیل یا همان درمان ریشه (Endo)

عصب کشی دندان در اردبیل توسط متخصصین عصی کشی دندان در اردبیل

عصب کشی یا درمان ریشه یا  اندو چیست ؟

عصب کِشی یا عصب کُشی هردو اصطلاحاتی نادرست هستند که نمی‌توانند مفهوم و شرح کاملی از درمانی که برای این منظور انجام می‌شوند را توضیح دهند. بهترین عبارت “درمان ریشه ”  یا  “روت کانال تراپی(Root Canal Therapy)”   یا  “اندو(Endo) ”  می‌باشد.

 

 

قطعا افراد بسیاری وجود دارند که  به دلیل پوسیدگی دندان قصد انجام عصب کشی در اردبیل را دارند؛ اما به دلیل  نداشتن آگاهی کافی از بهترین کلینیک دندان پزشکی برای عصب کشی دندان دچار مشکلاتی بعد از عصب کشی دندان  شده اند.

حتی بعد ها نتوانستند  کلینیک دندان پزشکی  مناسبی برای عصب کشی دندان در اردبیل انتخاب نمایند .

عصب کِشی دندان در اردبیل به چه روش هایی انجام می شود؟

انجام عصب کشی دندان  برای نجات دندان است نه کشیدن دندان. دندان و ریشه های آن حذف نمی شوند بلکه تنها کانال های دندان تمیز می شوند.  در عصب کشی دندان  مقداری از بافت اعصاب و پالپ دندان نیز برداشته می شود تا از تخلیه تمامی باکتری ها اطمینان حاصل شود.

علل شایع بر پالپ دندان, ترک خوردن,حفره ی عمیق, درمان های تکراری بر روی دندان و یا آسیب(زخم) است و اصطلاح عصب کشی از تمیز کردن ریشه های اطراف دندان می آید.

عوامل پوسیدگی دندان

پوسیدگی عمیق و درمان نشده
پوسیدگی زیر پر کردگی عمیق
ضربه دیدن دندان
دندان قروچه (ساییدن دندان‌ها روی یکدیگر یا براکسیسم)
بیماری لثوی پیشرفته

 

 

عصب کِشی یا درمان ریشه یا  اندو و عصب کشی دندان در اردبیل

درمان عفونت کانال ریشه دندان به دو روش  درمان عصب کشی دندان و تخلیه دندان (خارج کردن دندان) صورت می گیرد.با این حال، کشیدن دندان معمولا توصیه نمی شود زیرا بهتر است تا حد امکان دندان های طبیعی حفظ شوند.

در عصب کشی دندان در اردبیل پس از اینکه باکتری از بین رفت، کانال ریشه پر خواهد شد و دندان به وسیله یک ماده پر کننده یا یک روکش بسته می شود. در اغلب موارد بافت ملتهب اطراف دندان به صورت طبیعی التیام خواهد یافت.

قبل از انجام درمان عصب کشی دندان  ، معمولا به فرد یک بی حس کننده موضعی داده می شود. این یعنی فرایند بدون درد نبوده و درد آن بیشتر از پر کردن یک دندان نخواهد بود.

درمان عصب کشی معمولا موفقیت آمیز است. حدودا در ۹ مورد از هر ۱۰ مورد، یک دندان می تواند پس از درمان عصب کشی تا بیش از ۱۰ سال دوام آورد.

 

برای عصب کشی دندان در اردبیل به کدام دندان پزشکی مراجعه کنیم؟

 

برای عصب کشی دندان در اردبیل به کدام دندان پزشکی مراجعه کنیم؟

کلینیک ها و دندان پزشکی های بسیاری در اردبیل عصب کشی دندان را انجام می دهند با توجه به اینکه انتخاب یک پزشک متخصص تاثیر بسیار زیادی در موفقیت عصب کشی دندان دارد .

در نتیجه انتخاب یک کلینیک و یا پزشک متخصص عصب کشی دندان می تواند بسیاری از مشکلات و حتی عوارض پس از انجام عصب کشی دندان  را به صورت چشم گیری کاهش دهد.

کلینیک ها و دندان پزشکان عصب کشی دندان در اردبیل هستند که حتی برخی از آنها تبلیغات خاصی هم ندارند ولی برای بیمار خدمات های فراوان و جراحی های فوق العاده زیبا و موفقیت آمیزی انجام می دهند.

 

مراقبت هایی که بعد از عصب کشی دندان باید انجام شوند

به گفته متخصصین عصب کشی دندان در اردبیل  : بعد از عصب کشی دندان می بایست از دندانی که عصبکشی کرده اید همانند سایر دندان های خود مراقبت کنید. پیشنهاد می شود که دندان های خود را روزی دو بار حداقل مسواک بزنید.

از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید. دندان های خود را محکم مسواک نزنید این کار باعث می شود که به لثه های خود آسیب برسانید. دندان های خود را حتما نخ بکشید.

 

هزینه های عصب کشی دندان در اردبیل

انجام عصب کشی دندان   بسته به نوع و تعداد ریشه دندان هزینه های مختلفی را دارد، زیرا برای افراد مختلف با بیمه های مختلف هزینه های متفاوتی وجود دارد که این هزینه های متفاوت به شرایطی بستگی دارد، از جمله قدامی و خلفی بودن دندان و …  هر کدام از این موارد در هزینه جراحی تاثیر گذار خواهد بود.

مورد دیگری که باید به آن هم اشاره کنیم افرادی هستند که قبلا عصب کشی کرده اند و دوباره نیاز به عصب کشی دارند ، برای انجام عصب کشی دندان برای این افراد متخصصان عصب کشی دندان  باید علت عفونت قبلي ريشه‌ها، ضايعه در انتهاي ريشه را تشخیص دهند .

در اين صورت دندان بیمار با تشخيص دندان‌پزشک درمان مجدد خواهد شد که در این مورد نیز در هزینه انجام هزینه عصب کشی دندان در اردبیل تاثیر گذار می باشد.

در آخر هزینه دریافتی توسط کلینیک یا متخصص عصب کشی دندان  محاسبه و به فرد بیمار اعلام می شود که طبق تعرفه قوانین دندان پزشکی و نوع بیمه شخص بیمار هزینه دریافتی از بیمار متغیر خواهد بود.

عصب کِشی یا درمان ریشه یا  اندو و عصب کشی دندان در اردبیل

چه مواردی نیاز به عصب کشی یا درمان ریشه هست؟

 1. هنگامی که پوسیدگی یا صدمات مختلف به مجموعه عصب (پالپ) دندان رسیده باشد
 2. درد به سرما که از چند ثانیه بیشتر طول بکشد.
 3. تقریبا تمامی دردها دراثر گرما.
 4. دردهای خود بخود یا دردهای شدید و ضرباندار و یا درد هنگام خواب.
 5. تاج دندان‌هایی که شدت خرابی شان متوسط تا شدید بوده وبا ترمیم معمولی قابل بازسازی نیست.
 6. بعضی موارد برای ساخت پایه روکش ثابت یا پروتز متحرک. در این موارد به صورت آگاهانه و پیشگیری از مشکلات بعدی و دوام درمان نهایی باید عصب کشی قبلا انجام گیرد.
 7. در دندان‌های شیری که معمولا پوسیدگی خیلی سریع به عصب دندان می‌رسد و باید تا زمان لازم در دهان باقی بمانند.البته نحوه انجام عصب کشی دندان‌های شیری با دایمی کاملا تفاوت دارد.
 8. پوسیدگی‌های وسیع قدیمی که باید بازسازی شوند. دندان‌هایی که ترک وسیع یا عمیق و یا سایش شدید دارند.
 9. دندان‌هایی که پوسیدگی عمیق یا نزدیک به عصب دندان دارند و بنابر تشخیص دندانپزشک، با ترمیم عادی قابل درمان نیستند.
 10. وجود جوش یا ترشح در اطراف ریشه دندان بر روی لثه.
 11. اکثر دندان‌هایی که درد متوسط تا شدید بر اثر فشار یا ضربه دارند.

در نهایت مجددا تاکید می‌شود که عدم وجود درد، دلیلی بر انجام ندادن عصب کشی نیست.

در عصب کشی دندان در اردبیل بسیاری از دندان‌هایی که درد یا علامت خاصی در رادیوگرافی ندارند، بدلیل نداشتن درد و عدم مراجعه، شدت بیشتری از عفونت وتخریب در داخل مجاری ریشه دارند و عصب کشی root-cure این دندان‌ها به مراتب درمان بیشتری نیاز دارد.

 

در مرکز تخصصی دندانپزشکی لبخند سفید ، درمانهای تخصصی عصب کشی و درمان ریشه توسط  متخصص  عصب کشی دندان در اردبیل  با استفاده از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا انجام میشود.

 

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی