ارتودنسی در اردبیل و مدت زمان صاف شدن دندانها در ارتودنسی

ارتودنسی در اردبیل چیست؟ همه چیز درباره درمان orthodontics

ارتودنسی در اردبیل و مدت زمان صاف شدن دندانها در ارتودنسی :

ارتودنسی در اردبیل (Orthodontic )اصطلاح ارتودنسی شامل دو کلمه ارتو(Ortho ) و دنسی(dontic) است . ا ورتو به معنی صاف کردن و دنسی به معنی دندان است . ارتو دنسی علم و هنر درمان تمام ناهنجاری های فکی اعم از ارثی ، اکتسابی و سندرومی و نامرتبی دندان هاست.

ارتودنسی در اردبیل یکی از تخصص های دندانپزشکی در اردبیل است که به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندانها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود. این رشته از دندانپزشکی برای تمامی سنین کاربرد دارد.

 

ارتودنسی چیست و مدت زمان مدت زمان صاف شدن دندانها در ارتودنسی :

مدت زمان درمان ارتودنسی در اردبیل :

در برخی افراد مسن ارتودنسی در اردبیل مقدمه شروع سایر درمان های دندان پزشکی مثل ایمپلنت پروتز ، ترمیمی و زیبایی و جراحی لثه است .
باور رایج بین بیماران و پزشکان این است که میانگین زمان orthodontics در بیماران 2 سال است .جالب است بدانید با پیشرفت های اخیر در علم orthodontics زمان درمان ارتودنسی به طور قابل توجهی کاهش یافته است . دیگر مشاهده بیماران orthodontics که درمان آن 8 ماهه به پایان میرسد جای تعجب ندارد .

انواع ارتودنسی در اردبیل:

  1. ثابت
  2. متحرک
  3. دیمون
  4. نامرئی
  5. لینگوال
  6. کانکشنال

ارتودنسی سیمی :

جهت تصحیح ناهنجاری های دندان بهترین روش است. در کودکان بسیار موثرتر است ولی در بزرگسالان نیز میتوان این درمان را با بازه زمانی طولانی تر انجام داد. با استفاده از این روش میتوانید دندان هایی ردیف و زیبا داشته باشید. خواندن مطلب در موردارتودنسی در اردبیل سیمی توصیه می گردد.

ارتودنسی نامرئی :

بر خلاف ارتودنسی به روش قدیمی از هیچگونه سیم و براکت استفاده نمیشود. این روش برای کسانی که میخواهند وسایل و دستگاه ها در ظاهر مشخص نباشد مناسب است.

در این روش با استفاده از پلاک های بی رنگ و شفاف که به ترتیب به بیمار داده میشود دندانها به سرعت ردیف و مرتب می شوند. خواندن مطلب در مورد ارتودنسی در اردبیل نامرئی توصیه می گردد.

 

 

 آیا برای ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان است یا نه ؟

 

در برخی بیماران orthodontics شدت نامرتبی دندان ها به حدی زیاد است که مرتب کردن دندان ها بدون کشیدن دندان معمولا آ سیای کوچک اول یا دوم امکان پذیر نیست .
قابل توجه این است که فضای دندان کشیده شده کاملا پرخواهد شد و بعد از اتمام درمان ارتودنسی در اردبیل هیچ فضایی خالی نخواهد ماند .

معرفی خطرات و عوارض ارتودنسی در اردبیل/ آیا orthodontics خطرناک است؟

ما این روش درمانی علاوه بر فوایدش خطرات و عوارضی را نیز بدنبال خود به یدک می‌کشد که در همین راستا کلینیک دندان پزشکی لبخند سفید قصد دارد تا امروز به بررسی خطرات و عوارض ارتودنسی بپردازد و شما را با آن آشنا نماید، پس با ما همراه باشید.

اکثر عمل‌ها عوارضی دارند و عمل orthodontics نیز جزو این دسته عمل‌هاست. در کل عمل ارتودنسی در اردبیل به دو گروه اختیاری و ضروری تقسیم می‌شود.

درمان‌های ضروری درمان‌هایی هستند که در صورت بی‌توجهی باعث درد، ناراحتی و به‌خطر‌افتادن سلامت کلی فرد می‌شوند. در طرف دیگر درمان‌هایی هستند که انتخابی بوده و فرد به‌دلیل اولویت خاص از نظر کارایی بهتر، زیبایی یا پیشگیری از بروز بیماری‌های دیگر انجام می‌دهد.

رابطه ارتودنسی و پوسیدگی دندان ها:

باور غلظ رایج این است که ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان ها می شود اما واقیعیت این است که رابطه مستقیم بین orthodontics و پوسیدگی دندان وجود ندارد . هریک از ما اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنیم از پوسیدگی و بیماری های لثه ای درامان خواهیم بود .

بهترین سن برای ارتودنسی

بهترین سن برای ارتودنسی در اردبیل

انجام درمان ارتودنسی در اردبیل محدودیت و ممنوعیت سنی ندارد .بهتر است ارتودنسی کودک را در سن 7 سالگی انجام انجام شود. زیرا اولین دندان های دائمی در این سن شروع رویش میکند . حوالی سن 12 سالگی بهترین سن درمان با ارتودنس ثابت است. انجام درمان ارتودنسی  تا سنین پیری ممکن است.

معمولا درمان orthodontics کودکان زمانی آغاز می شود که بیشتر دندان های اصلی آنها در آمده باشد و این سن اغلب ۱۲ سالگی است. البته نمی توان به طور قطع این سن را مشخص کرد زیرا این سن در هر شخص بستگی به تعداد دندان های اصلی در آمده و میزان رشد صورت و فک دارد.

درمان هایorthodontics در بزرگسالان می تواند در هر سنی آغاز شود با این تفاوت که گزینه های انتخابی آنها محدودتر خواهد بود.

از آنجایی که orthodontics ممکن است خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهد، تا زمانی که بیمار بهداشت روزانه ی دهان و دندان خود را در حد کافی رعایت نکند نمی توان درمان را آغاز کرد.

.بازگشت نتایج درمان در ارتودنسی در اردبیل  :

از دیرباز حفظ نتایج زیبایی به دست امده توسط ارتودنسی دغدغه متخصص orthodontics و بیماران بوده است . چه بسا بسیاری از افراد به علت ترس از بازگشت دندان ها به وضعیت قبل از درمان از orthodontics گریزانند .

اما باید بدانیم که یکی از مهم ترین تفاوت های درمان orthodontics انجام شده توسط دندان پزشکان عمومی و متخصصین orthodontics حفظ درمان ارتودنسی است .

آیا استفاده  از پستانک و شیشه شیر تاثیری بر نیاز به ارتودنسی دارد؟

استفاده از پستانک و شیشه شیر به خودی خود مضر نیست ولی در صورتی که همراه با محلول های شیرین و برای مدت طولانی و در سنین بالاتر نیز استفاده شود می تواند آسیب رسان باشد.

پستانک مخصوص نوزادان است، نه کودکان نوپا. استفاده طولانی مدت از آن حتی باعث می شود در آینده کودک نیاز به ارتودنسی پیدا کند. به همین دلیل استفاده از پستانک در سنین بالای 2 سال اصلا توصیه نمی شود.

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی