جراحی فک و دهان در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

جراحی فک و دهان چیست و جراحی فک و دهان در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

جراحی فک و دهان در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

جراحی ارتوگناتیک (ORTHOGNATHIC SURGERY) یا جراحی فک و دهان، عمل تصحیحی است که برای اصلاح ناهنجاری های فکی یا رفع بد شکلی های فکین که یکی از مهمترین عوامل زیبایی صورت می باشد که توسط متخصص جراحی فک و دهان در اردبیل در کلینیک دندان پزشکی لبخند سفید  انجام می گیرد و  تآثیر بسیار شگرفی در صورت دارد

 

.اصلاح ارتوگناتیک از کلمه یونانی ORTHO به  معنی صاف کردن و GNATHIC به معنای فک می باشد . از این رو اصطلاح ارتوگناتیک به معنای صاف کردن فک می باشد و  تغیراتی که در اثر جراحی فک  بدست می آید حقیقتا فوق العاده و باورنکردنی می باشد.

ارتودنسی قبل از جراحی فک و دهان 

معمولا آمادگی برای جراحی فک و دهان  به اندازه یک دوره مقدماتی 9 تا 14 ماهه برای ارتودنسی دندان نیاز دارد .  درمان ارتودنسی به معنی آن است که شما باید بریس‌ها یا همان سیم‌کشی دندان‌ها را به مدت حدود 6 تا 12 ماه قبل از جراحی فک و دهان در اردبیل در دهان خود داشته باشید.

این بریس‌ها برای صاف و مرتب کردن دندان‌های شما که پیش‌نیاز جراحی ارتودنسی می‌باشد، استفاده می‌شود. علاوه بر آن، سیم‌کشی دندان‌ها در طول مدت جراحی فک و دهان و بعد از آن نیز برای کمک به صاف نگه داشتن فک و دندان‌ها ضروری هستند.

جراحی فک و دهان در اردبیل چگونه انجام می شود ؟

جراحی دندان های نهفته

یکی از شایع ترین جراحی هایی که توسط جراحی فک و دهان در اردبیل انجام می شود جراحی دندان های نهفته است و بعد از آن می توان گفت بیوپسی کیست ها و تومورها و ضایعاتی که در مخاط دهان و ناحیه لب و زبان وجود دارد جزء جراحی هایی است که تحت بی حسی انجام می شود و بیوپسی از این ضایعات انجام  می شود .

همین طور جراحی ایمپلنت در اردبیل  برای  دندان  برای جایگزینی دندان های از دست رفته و همین طور جراحی های پیش پروتزی برای آماده کردن قوس فکی ، بیماران برای اینکه بتوانند پروتز های دندانی مناسب برایشان گذاشته شود و انجام برخی صدمات خفیف دندان ها و یا حمایت کننده دندان ها دچار شکستگی شده باشد که این ها تحت بی حسی موضعی قابل درمان است .

یکی دیگر از مواردی که تحت بی حسی انجام می شود باز کردن آبسه های دندانی است که گاهاً می تواند در صورت عدم درمان تهدید کننده حیات باشد .

متخصص جراحی فک و دهان در اردبیل در کلینیک دندان پزشکی لبخند سفید ؟

حضور متخصص ارتودنسی در مجهزترین کلینیک دندانپزشکی هم یکی از جدایی ناپذیرترین اجزای یک درمان موفقیت آمیز می باشد . ابزارهای ارتودنسی دندان قبل از جراحی فک و دهان برداشته نمی شوند و در طول فرآیند جراحی هم بسیار کمک می کنند.

حتی بعد از جراحی فک و دهان یک دوره ارتودنسی دیگر صورت می گیرد که در هر فردی متفاوت می باشد . ابتدا برای جراحی فک و دهان در اردبیل از سر و صورت بیمار رادیوگرافی می شود و میزان و جهت تغییر مشخص می شود .

در ضمن جراحی فک و دهان  به صورت شبیه سازی شده روی یک نمونه انجام می شود و بعد از مشخص شدن نتیجه ، عمل جراحی اصلی انجام می شود . این جراحی در بیمارستان صورت می گیرد و باید بیمار 1 روز پس از جراحی در بیمارستان بستری شود.

فواید جراحی فک و صورت 

فواید جراحی فک و صورت 

 • به حداقل رساندن سایش بیش از حد و شکستگی دندان ها
 • امکان گاز گرفتن و جویدن راحت تر و بهبود کلی در جویدن
 • (اپن بایت)اصلاح ناهماهنگی صورت:عدم تقارن از قبیل کوچکی چانه آندربایت یا جلو زدگی فک پایین اور بایت یا پوشانده شدن دندانهای پایین جلویی توسط دندان های بالایی کراس بایت یا داخل بودن دندان های بالایی نسبت به دندان های فک پایین
 • اصلاح بایت فیت یا مشکلات بسته شدن فک ها، مانند زمانی که دندان های آسیاب به هم میرسند، اما دندان های جلو با هم برخورد ندارند و به هم نمی رسند.
 • خلاص شدن از درد ناشی از اختلال مفصل گیجگاهی-فکی (TMJ) و سایر مشکلات فکترمیم صدمات وارده به صورت و یا نقایص مادرزادی
 • اصلاح مشکلات مربوط به بلعیدن یا صحبت کردن(جراحی فک و دهان در اردبیل)
 • بهبود توانایی لب ها برای بسته شدن بدون مشکل
 • خلاص شدن از درد ناشی از اختلال مفصل گیجگاهی-فکی (TMJ) و سایر مشکلات فکترمیم صدمات وارده به صورت و یا نقایص مادرزادی
 • تسکین دهنده آپنه خواب انسدادی (وقفه تنفسی)
 • تعادل و تقارن نیمه پایینی چهره
 • بهبود ظاهری
 • بهبود اختلالات گفتاری
 • بهبود خواب، تنفس، جویدن و بلع
 • افزایش اعتماد به نفس شود.
 • بهبود عملکرد دندان ها

 

جراحی فک در چه سنی مناسب است؟

از نظر  متخصص جراحی فک و دهان در اردبیل  سن مناسب برای جراحی فک ۱۸ الی ۲۵ سالگی است چراکه رشد فک در این سن به مرحله نهایی خود رسیده است و متوقف می شود .

تغییر چهره به وسیله جراحی زیبایی فک و دهان در اردبیل هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود. اما اگر فک بیمار به مشکل حادی دچار باشد، جراح فک بر روی بهبود مشکل موجود در فک تمرکز می کندو سن متقاضی مسئله حائز اهمیتی نیست.

ارتودنسی قبل از جراحی زیبایی فک

ارتودنسی قبل از جراحی زیبایی فک

درمان ارتودنسی به معنی آن است که شما باید بریس‌ها یا همان سیم‌کشی دندان‌ها را به مدت حدود 6 تا 12 ماه قبل از جراحی فک در دهان خود داشته باشید. این بریس‌ها برای صاف و مرتب کردن دندان‌های شما که پیش‌نیاز جراحی ارتودنسی می‌باشد، استفاده می‌شود.

علاوه بر آن، سیم‌کشی دندان‌ها در طول مدت جراحی فک و دهان در اردبیل و بعد از آن نیز برای کمک به صاف نگه داشتن فک و دندان‌ها ضروری هستند.

هزینه جراحی زیبایی فک و دهان در اردبیل

هزینه جراحی‌ فک بسته به نوع جراحی متغیر است. هزینه‌ی این عمل  بستگی به محل انجام جراحی، هزینه و دستمزد جراح، شدت مشکل فک، عوارض، هزینه‌های ارتودنسی، هزینه بیهوشی و داروهای ضد درد می‌باشد، همچنین اینکه جراحی به دلایل پزشکی یا زیبایی انجام شده باشد و شرایط پوشش بیمه‌ی بیمار نیز بر هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد

.جراحی فک که معمولا توسط متخصص جراحی فک و دهان در اردبیل انجام می شود، اغلب با همکاری یک متخصص ارتودنسی انجام می شود.در اکثر موارد، ارتودنتیست قبل از جراحی(oral and maxillofacial surgery specialist) بر روی دندان ها قرار می دهد. براکت ها معمولا برای 12 تا 18 ماه قبل از عمل جراحی انجام می شود تا دندان ها را در آماده سازی برای عمل جراحی تنظیم و تنظیم کند.

تفاوت بین دندانپزشک با جراح دندانپزشک در اردبیل

بیشتر اوقات بیماران فکر می کنند جراح فک با دندانپزشک فرقی ندارد. تفاوت این دو پزشک به آموزش هایی که دیده‌اند برمی گردد و از آنجایی که تخصص های متفاوتی دارند، خدمات متفاوتی هم به شما ارائه می دهند.

دندانپزشک های معمولی، علم دندانپزشکی را همراه با آموزش های عملی یاد گرفته‌اند و بعضی از آن ها می توانند برخی جراحی های جزئی دهان را انجام دهند. با این حال، محدوده کاری آن ها شامل مراقبت های دندانی از جمله معاینه دهان، جرم‌گیری، پر کردن دندان، نصب تاج، نصب سیلانت (شیارپوشی دندان)، عصب‌کشی و درمان بیماری های رایج لثه می شود.

دندانپزشک معمولا قبل از شروع فرایندهای دندانی، دهانتان را معاینه می کند و میزان اورژانسی بودن آن ها را بررسی می کند. به این ترتیب، تصمیم می گیرد که آیا خودش می تواند مشکلتان را برطرف کند یا باید شما را به جراح فک و دهان ارجاع دهد.

نیازهای دندان غیر اورژانسی مانند جراحی لثه یا کشیدن دندان (که به جراحی احتیاج داشته باشد) هم جزو این دسته فرایندها هستند و دندانپزشک ممکن است از پس آن ها بر نیاید.

وقتی دندانتان در وضعیت اورژانسی باشد یا نیاز به کشیدن دندان (با عمل جراحی فک و دهان در اردبیل)، تغییر ساختار استخوان فک و بافت لثه پیدا کنید، باید نزد جراح دهان و دندان بروید.

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی