روکش دندان در اردبیل و بهترین نوع آن برای زیبایی دندان کدام است

روکش دندان در اردبیل چیست و بهترین نوع آن برای زیبایی دندان کدام است

روکش دندان در اردبیل و بهترین نوع آن برای زیبایی دندان کدام است؟

گاهی به علت پوسیدگی شدید، مقدار زیادی از تاج دندان از دست می‌رود. در این حالت امکان ترمیم با مواد پرکردنی(کامپوزیت‌ها) وجود ندارد و برای اصلاح آن علاوه بر عصب‌کشی، باید روکش‌گذاری هم انجام شود .

روکش دندان در اردبیل یک پوسته نازک به رنگ دندان است که در سطح جلویی دندان ها وصل می شود و باعث بهتر شدن ظاهر دندان می شود. انواع روکش ها روکش های چینی و فلز روکش های چینی و طلا  روکش های تمام سرامیکی

روکش دندان چیست و بهترین نوع آن برای زیبایی دندان کدام است؟

روکش دندان در اردبیل برای دندان عصب کشی شده

در مواردی که دندان نیاز به روت کانال داشته باشد ممکن است بخش وسیعی از تاج خود را از دست داده و پس از درمان، ریشه هم خشک و شکننده خواهد شد.بنابر این در اینگونه موارد دندان شما به روکش نیاز دارد.

در این روش  سطوح مختلف دندان تراشیده می شود تا فضا برای قرار گرفتن روکش بر روی دندان فراهم شود.روکش دندان در اردبیل آنرا در برابر نیروهایی که به آن وارد می شود استحکام بخشیده و اگر ترکی در تاج دندان وجود داشته باشد مانع از شکنندگی آن خواهد شد.

قبل از درمان ارتودنسی اگر دندانی نیاز به درمان ریشه داشته باشد حتما باید ابتدا روت کانال و ترمیم صورت بگیرد سپس درمان ارتودنسی آغاز شود.

اگر نکات زیر را احتیاط کنید می‌توانید عمر روکش خود را بالا ببرید:

چیز‌های سخت و سفت مانند مداد، یخ یا ناخن خود را نجوید.

از دندان خود برای باز کردن مواد بسته‌بندی شده استفاده نکنید.

دندان‌های خود را به هم نسایید و سعی کنید غذا‌های سفت و سخت را با دندان‌های آسیاب بجوید.

اگر ورزش‌های سنگین انجام می‌دهید بهتر است ازیک محافظ دهان استفاده کنید

تفاوت روکش دندان با ایمپلنت در چیست

تفاوت روکش دندان در اردبیل با ایمپلنت در چیست

روکش دندان در اردبیل اغلب توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند، زیرا یک روش زیبایی محسوب می‌شود. روکش‌های سنتی ارزان‌تر از روکش‌های جیک روش ترمیمی رایج برای دندانهایی که آسیب دیدگی آنها زیاد است روکش کردن است.

روکش کردن دندان با سمان به دندان باند می شود و یا چسبانده می شود و یک نوع پروتز ثابت دندان است. این پروتزها از مواد مختلفی تشکیل شده اند که از جمله آنها به مواد فلزی، سرامیکی، طلا و… می توان اشاره کرد.

روکش کردن دندان بیشتر نقش محافظ برای دندان های آسیب دیده  در برابر شکستن را دارد.دید هستند و اغلب ۱۰ تا ۱۵ سال و روکش‌های جدید ۵ تا ۷ سال دوام دارند. ایمپلنت دندان یکی از تکنیک های دندانپزشکی برای پوشش دادن دندان های از دست رفته است.

تفاوت روکش دندان در اردبیل با ایمپلنت در همین نکته است یکی از این روشها سنتی و یک درمان موقت است و آن یکی روشی نوین و دائمی محسوب می شود. به تکنیکی که جهت ترمیم و زیبایی دندان با مواد خاص جایگزین دندان از دست رفته می کنند، ایمپلنت کردن گفته می شود.

معایب روکش دندان در اردبیل

تنها ایراد روکش این است که ممکن است بر اثر مراقبت نکردن شما متوجه پوسیدگی دندان هایتان نشوید. و اگر در دندان های روکش شده مسواک و نخ دندان کمتر مورد استفاده قرار گیرد، منجر به پوسیدگی شدید ریشه دندان ها خواهد شد.

قیمت روکش دندان در اردبیل آیا روکش دندان جز بیمه است ؟

هزینه روکش کردن دندان  بسته به جنس آن و دستمزد دندانپزشک و هزینه لابراتوار می تواند متفاوت باشد. منظور از جنس روکش دندان در اردبیل  بیشتر نوع آن است که غالبا فلزی، سرامیکی، پرسلن باند شده به فلز و یا زیرکونیوم (یا همان روکش کردن دندان زیرکونیم) می باشد.

معمولا ارزانترین روکشها، همین روکشهای پرسلن باند شده به فلز هستند که البته قیمت روکش دندان در اردبیل در آنها هم به آلیاژ زیر آن بستگی دارد. اما با آلیاژ مرسوم در لابراتوارهای دندانی، به صرفه ترین هزینه روکش کردن دندان را دارند.

مزایای استفاده از روکش دندان در اردبیل

قضاوت و تشخیص دندانپزشک در روکش‌گذاری دندان پس از درمان ریشه، نقش اصلی را دارد. مهم‌ترین مزیت روکش حفظ ساختار دندان در برابر شکستگی و نیز حفظ سلامت بافت‌های اطراف دندان است، اما به هر حال 1 تا 1.5 میلی‌متر از نسج دندان، طی فرآیند ترمیم تراش می‌خورد و اهمیت مراقبت از آن را برای جلوگیری از پوسیدگی مجدد چند برابر می‌کند. 

بهداشت روكش و بریج

دندان‌های دارای روكش باید مثل دندان‌های طبیعی مسواك بخورند و برای سلامت لثه‌های اطراف آن مراقبت و استفاده از دهانشویه‌های ملایم مثل آب نمك یا دهانشویه‌هایی كه از سوی دندانپزشك‌تان توصیه می‌شود، مفید است.

برای تمیز كردن قسمت بی‌دندانی یك بریج  یا روکش دندان در اردبیل باید از نخ دندان‌های مخصوص زیر بریج یا مسواك‌های بین دندانی استفاده كرده و این مناطق را به طور كامل تمیز كنیم. سایر نكات بهداشتی مثل مسواك، نخ دندان و دهانشویه‌ها باید همانند دندان‌های طبیعی، برای دندان‌های دارای روكش و بریج هم استفاده شوند.‌

روکش پی اف  ام چیست؟

PFM در واقع در معنای لغوی خلاصه شده ی سرامیک جوش خورده به فلز است .  روکش های پی اف ام ، اسکلت ساختاری آن که وظیفه ی استحکام آن را بر عهده دارد ، بر پایه فلز است و بخش قابل رویت آن که ، وظیفه ی زیبایی را بر عهده دارد ، از جنس چینی است .

چینی به دلیل شفافیت و هم رنگ دندان بودن ، به روکش های پی اف ام زیادی می بخشد .

روکش های pfm ، نسبت به روکش های سابق فلزی ، زیبایی بیشتری دارند اما عمر مفید و استحکام آن ها کمتر است .

روکش های پی اف ام ، در برابر روکش های سرامیکی نیز دارای استحکام بیشتر و زیبایی کمتر هستند .

همه ی افراد علاقه مند برای روکش دندان در اردبیل به داشتن روکشی هستند که زیبایی و استحکام را در آن واحد داشته باشد و در روکش پی اف ام این نیاز تقریبا برطرف شده است .

روکش کردن دندان معمولا بدون درد است؟

این روش درمانی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این درمان شامل دو مرحله است که بسیار مشابه روش درمانی روکش ونیر است. مراحل این روش درمانی به شرح زیر است

چگونه یک روکش زیبایی بر روی دندان قرار می گیرد؟

  1.  دندان را قبل از تغییر شکل آن با استفاده از یک دریل کوچک تمیز می کند
  2. بررسی امکان قرار دادن روکش بر روی آن وجود دارد.
  3. بررسی هماهنگی رنگ ، اندازه و ظاهر دندان با روکش آن
  4. در ادامه مراحل دندان پزشک یک الگو از دندان های شما تهیه کرده و برای آزمایشگاه جهت ساخت قالب ارسال می کند. از این قالب برای ساخت روکش دندان در اردبیل استفاده می شود. در این زمان ممکن است از شما خواسته شود از یک روکش موقت تا زمان آماده شدن روکش نهایی استفاده کنید.
  5. در مرحله آخر روکش جدید ساخته شده بر روی دندان شما قرار داده می شود. دندان پزشک در این مرحله سطح دندان را با اسید خراش می دهد تا بتواند یک سطح زبر بر روی آن ایجاد کند. انجام این کار باعث می شود روکش دندان در اردبیل بطور محکم به دندان بچسبد

به این ترتیب اگر شما به دنبال روکش کردن چند دندان خود هستید، لازم است این روش درمانی بر روی هر یک از دندان ها مطابق مراحل بالا در چند جلسه درمانی انجام دهید.

 

 

 

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی