لمینت سرامیکی چیست و چگونه باعث زیبایی فرد خواهد شد؟

لمینت سرامیکی چیست و چگونه باعث زیبایی فرد خواهد شد؟

لمینت سرامیکی چیست ؟

لمینت سرامیکی نوعی از روکش های دندان است که روی دندان های شخص بیمار قرار گرفته و طرح لبخند شخص را اصلاح و روی زیبایی شخص تاثیر بسیار مثبتی می گذارد. ونیر لمنیت ورقه ی نازکی از مواد سرامیکی است که از پرسیلن ساخته شده است که در عمل به آن نصب Ceramic laminate می گویند.

با نصب ونیر لمینت سرامیکی زیبایی فرد چند برابر شده و دندان های سفیدتر و منظم تر دیده می شوند و فرد بیمار میتواند عیب دندان های خود را که می تواند شکستگی لبه دندان، فاصله بیش از حد دندان ها و زرد شدن دندان فرد بیمار را به طور چشمگیری کاهش دهد.

 

لمینت سرامیکی چیست و چگونه باعث زیبایی فرد خواهد شد؟

 

انواع مختلفی از ونیر سرامیکی وجود دارد که توسط پزشک در جهت زیبایی فرد بیمار مورد استفاده قرار می گیرد از جمله این لمنیت های سرامیک می توان به سرامیک های شیشه ای، سرامیک های مبتنی بر آلومینا، سرامیک مبتنی بر زیرکونیا و سرامیک شیشه ای مبتنی بر پرسلن اشاره نمود.

انتخاب ونیر Ceramic laminate مناسب از بین انواع نام برده توسط پزشک که در جهت بهبود زیبایی بیمار انتخاب می شود به درجه حرارت و ترکیب و روش تولید لمینت سرامیکی بستگی دارد که برای برطرف کردن مشکل انتخاب پزشک معالج به اطلاعاتی که به دست می آورد نیاز خواهد داشت.

Ceramic laminate معمولا ضخامتی به اندازه ی 0.5 تا 0.6 میلی متر را دارا می باشد که می توان به تقریب گفت که اندازه ی آن دو برابر پوست یک تخم مرغ می باشد در ضمن Ceramic laminate که در تکنولوژی جدیدی که به وجود آمده است و به آن ونیر فوق نازک نیز می گویند دارای ضخامتی در حدود 0.2 میلی متر است.

فواید و مزایای استفاده از لمینت سرامیکی

 

فواید و مزایای استفاده از لمینت سرامیکی

از لمینت های سرامیکی اردبیل برای ترمیم دندان هایی که از جای خود تکان خورده اند و یا دندان هایی که از جای خود خارج شده اند و همچنین از Ceramic laminate برای اصلاح ظاهر دندان های کوتاه استفاده می شود این روش در بین مردم کاملا جا افتاده و کاملا به صورت فرهنگی در بین مردم شناخته شده است.

اصلاح ظاهر دندان را می توان مهم ترین ویژگی ونیر لمینت سرامیکی دانست زیرا برای ترمیم دندان های جلویی و دندان های پشت فک گزینه خوبی می باشد خصوصا که اگر از ونیر سرامیکی که برای تغییر رنگ، شکل، زاویه دندانها و یکدست شدن آنها استفاده کرد.

در نتیجه دندان هایی که مورد ساییده گی و یا تغییر رنگ، کج شده گی و دندان هایی که بین آنها فضای خالی وجود دارد و بسیاری از مشکلاتی که زیبایی فرد را دچار مشکلات کوچک و بزرگ کرده است را می توان از لمینت سرامیکی برای ترمیم آنها استفاده کرد که نتایج خوبی را در بر دارد.

از روش هایی که برای بیماران در عمل ونیر لمینت سرامیکی در نظر گرفته می شود استفاده از ونیر دندانی می باشد که این روش اغلب توسط خود فرد بیمار انتخاب می شود که بیشتر جنبه زیبایی دارد زیرا این ونیر های لمینت سرامیکی به صورت فرد زیبایی خاصی می دهد و در بهبود ساختار دندان ها یا جلوگیری از تغییر شکل بیشتر آنها تاثیر فراوانی دارد.

از جمله مواردی که می توان از ونیر های زیبایی لمینت سرامیکی برای برطرف کردن مشکلات زیر دندان استفاده می شود عبارتند از:

  1. دندانهایی که در اثر سایش کوتاه شدند.
  2. دندان هایی که شکسته اند یا لبه آن ها شکسته شده است.
  3. دندان های کج که از محل خود خارج شده‌اند و یا چرخیده اند.
  4. دندان‌هایی که به مصرف داروهایی مانند تتراسایکلین فلوراید تغییر رنگ داده اند.
  5. دندان هایی که بین آنها فاصله زیادی وجود دارد که با استفاده از Ceramic laminate این فاصله ها به مقدار زیادی کاهش میابد.
  6. همچنین لمینت های سرامیکی در اصلاح رنگ دندان هایی که با بلیچینگ و سفید کردن تغییری در آنها ایجاد نمی شود، موثرند.
  7. وجود پرکردگی های بسیار وسیع که موجب تغییر رنگ دندان شده است.

 

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی

 

 

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی

ونیر سرامیکی با وجود اینکه دارای ضخامت کمتری نسبت به لمنیت کامپوزیتی دارای استحکام فوق العاده بالایی هستند و به راحتی دچار آسیب دیدگی و یا شکستگی نمی شود که از یکی از نقاط قوت Ceramic laminate در مقابل لمنیت كامپوزيتی به شمار می رود.

از اشکالات لمینت های کامپوزیتی در برابر لمینت سرامیکی می توان گفت که تغییر رنگ ان حتمی است که با انتخاب یک پزشک مناسب و رعایت و مراقبت های دوره ای و همچنین استفاده از پولیش های مراقبتی در هر 6 ماه می توان رنگ اولیه را برگرداند و نیازی به نگرانی نیست.

لمنیت کامپوزیتی نسبت به ونیر لمینت سرامیکی شکننده تر، نیاز به مراقبت بیشتر و مقاومت کمتری دارد اما از لحاظ ظاهری رضایت و توجه شما را جلب خواهد کرد از طرفی مقایسه های انجام شده بین دو Ceramic laminate و کامپوزیتی کاملا ظاهری و هردوی این لمینت ها کارایی خوبی دارند.

برای نتیجه نهایی می توان گفت که ونیر سرامیکی از لمینت کامپوزیتی دارای ثبات رنگ و مقاومت بیشتری است و تنها ویژگی خوب لمینت کامپوزیتی در برابر Ceramic laminate قیمت ارزان تر آن می باشد در عین حال کیفیت مورد قبول دندان ها در این حالت می باشد.

عوامل موثر در موفقیت نصب لمینت سرامیکی چیست؟

انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص در موفقیت نصب لمینت سرامیکی بسیار مورد اهمیت می باشد و همچنین علاوه بر این ونیر لمینت کی از درمان هایی است که در عمل های زیبایی به دندان پزشک کمک می کند تا رنگ، طول، طول و ظاهر بیمار ترمیم کند.

همچنین برای موفقیت در نصب ونیر لمینت سرامیکی باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و همچنین بهداشت دهان و دندان خود و توصیه هایی پزشک از مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیریم تا علاوه بر موفقیت در عمل بتوانیم درمانی کاملا موفقیت آمیزی برای زیبایی ظاهر خود داشته باشیم.

چه زمانی نمی توانیم از ونیر لمینت سرامیکی استفاده کنیم؟

زمانی نمی توانیم درمان با استفاده از ونیر سرامیکی را استفاده کنیم که عیب دندان ها بسیار جدی باشد مانند خالی بودن جای یک یا چند دندان، تغییر رنگ بسیار شدید تا حد سیاه شدن، تغییر زاویه بسیار زیاد دندان یا به عنوان مثال روی هم افتادن دندان ها نمی توان استفاده کرد در این حالت باید با پزشک متخصص مشورت گرفته و از روش های درمانی دیگر استفاده کرد.

همچنین در زمان هایی مانند اینکه بیمار عادت هایی از قبیل قروچه کردن یا سیگار کشیدن داشته باشد، نصب لمینت سرامیکی ممکن است تاثیر زیادی نداشته باشد چون دندان قروچه کردن موجب شکستن و ترک خوردن Ceramic laminate شده و سیگار کشیدن نیز احتمال بروز بیماریهای لثه و افتادن ونیر لمینت سرامیکی را دارد را بالا می برد.

علت هزینه بالای لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیتی

لمینت های سرامیکی به علت ظاهر شفاف و بسیار زیبایی که دارند به دندان های طبیعی بسیار شبیه است و لمینت های کامپوزیتی در این ویژگی ها کمی در لمینت کامپوزیتی کمتر به چشم می آید به همین دلیل هزینه ی Ceramic laminate نسبت به لمینت های کامپوزیتی بالاتر می باشد و برخی از پزشکان با شرکتهای بیمه برای عمل ونیر سرامیکی قرار داد دارند.

انجام ونیر سرامیکی در اردبیل

از آن جایی که یکی از سخت ترین مراحلی که موجب تصمیم گیری های بسیاری در انتخاب پزشک و کلینیک مورد نظر برای ونیر سرامیکی خواهد شد هزینه می باشد همواره پزشکان و بیماران به دنبال راه هایی هستند تا از هزینه ها کاسته و حتی به کیفیت ارائه ونیر سرامیکی نیز اضافه کنند، با استفاده از خدمات ونیر لمینت سرامیکی در اردبیل به راحتی می توانید زیبایی را به دهان و دندان های خود بازگردانید.

ونیر لمینت سرامیکی در اردبیل در کلینیک دندان پرشکی لبخند سفید اردبیل به صورت شبانه روزی و زیر نظر متخصصان این کار انجام خواهد شد.

 

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی