سفید کردن دندان ها یا همان بلیچینگ دندان چه فوایدی به همراه دارد؟

سفید کردن دندان ها چه فوایدی به همراه دارد؟

سفید کردن دندان ها چه فوایدی به همراه دارد؟

زیبا بودن و مرتب بودن دندان ها یکی از معیار هایی است که امروزه در دنیا به عنوان یک شرط و معیار شیک و زیبا بودن به شمار می رود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. یکی از شروط زیبایی دندان ها، سفید بودن آن ها می باشد که برای سفید کردن دندان ها راه کار ها و روش های بسیاری وجود دارد.

 

سفید کردن دندان ها چه فوایدی به همراه دارد؟

 

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

امروزه افراد بسیاری در دنیا هستند که دغدغه آن ها بلیچینگ دندان هایشان می باشد و از داشتن دندان های زرد رنگ و زشت خود به سطوح آمده اند. قطعا انجام متد ها و روش های متفاوتی که امروزه در دنیا برای سفید کردن دندان ها وجود دارند دارای مزیت ها و فواید متعددی می باشند که باعث رضایت و خشنودی شخص خواهد شد.

از جمله مهم ترین فواید و مزیتی که بلیچینگ دندان ها برای شخص دارد افزایش زیبایی و جذابیت دندان ها و در کل زیبایی چهره شخص خواهد شد. به خصوص این عامل در حین صحبت کردن و لبخند زدن بسیار به چشم می آید و سبب افزایش جذابیت شخص خواهد شد.

از دیگر مزیت هایی که می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های بلیچینگ دندان ها دانست، تاثیر گذاری در اعتماد به نفس و روحیه شخص خواهد شد. سفید کردن دندان ها باعث زیبایی و جذابیت شخص خواهد شد که این عوامل قطعا سبب افزایش اعتماد به نفس شخص و تاثیر گذاری مثبت بر روحیه او خواهد شد.

سفید کردن دندان به چه روش هایی انجام می شود؟

 

سفید کردن دندان به چه روش هایی انجام می شود؟

امروزه با توجه به اینکه علم پزشکی و زیبایی پیشرفت بسیار زیادی در زمینه مربوط به دندان ها کرده اند، روش ها و متد های متعدد خانگی و یا غیر خانگی ابداع شده است که یک از آن ویژگی و مزیت منحصر به فردی نسبت به دیگری دارد و انتخاب هر یک از آن بسته به راحتی و علاقه شخص خواهد داشت.

  1. یکی از راه های بسیار معمول و متداول سفید کردن دندان ها که قطعا هر شخصی با آن آشنا می باشد، مسواک زدن است. مسواک زدن یکی از روش های بسیار تاثیر گذار در بلیچینگ دندان ها می باشد که پر استفاده ترین و محبوب ترین روش در بین روش های خانگی می باشد.
  2. روش دیگر Bleaching دندان ها استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب هیدروژنه می باشد. فرد با ابتدا این دو ماده را با یک دیگر ترکیب کند و تا زمانی که محلول تبدیل به خمیر شود صبر کند. سپس از خمیر را به مدت 30 ثانیه بر روی دندان ها بمالد و پس از آن آن را آبکشی کند.
  3. روش خانگی دیگر برای بلیچینگ دندان ها استفاده سرکه سیب است. شخص باید مقداری سرکه سیب را به دندان های خود بمالد. نکته قابل توجه این است که نباید به شدت آن را مالش دهد زیرا مینای دندان را از بین خواهد برد. پس از این عمل شخص باید مسواک بزند و دهانش را به خوبی آبکشی کند.
  4. روش غیر خانگی برای سفید کردن دندان ها بلیچینگ می باشد که جزء محبوب ترین روش های پزشکی می باشد. در این روش پزشک ابتدا یک لایه محافظ بر روی لثه های شخص قرار می دهد تا از آسیب به آن ها جلوگیری شود. سپس ماده مخصوص برای سفید کردن دندان با غلظت بالا بر روی دندان ریخته می شود.

سپس برای فعال کردن و تحریک ماده سفید کننده از لیزر مخصوص استفاده می شود تا با سرعت بالا دندان ها را سفید کند. در نهایت رنگ دندان ها تا 5 درجه سفید تر از حالت معمول خود خواهد شد.

هزینه های سفید کردن دندان در اردبیل

امروزه مراکز و کلینیک های بسیاری در دنیا و به ویژه ایران وجود دارند که اقدام به Bleaching دندان های افراد با کیفیت های متفاوت نسبت به دیگران انجام می دهند. انجام بلیچینگ دندان در اردبیل برای هر فردی دارای دو روش ها خانگی و حضور در مطب می باشد که به البته به مراتب هزینه بلیچینگ دندان در اردیبلدر مطب گران تر می باشد.

البته لازم به ذکر است که انجام بلیچینگ دندان در اردبیل در مطب توسط پزشک معمولا 30 دقیق به طول می انجامد و تاثیرات و ماندگاری آن ها بسیار بالا تر از روش خانگی است پس انجام بلیچینگ دندان در اردبیل توسط پزشک به مراتب به صرفه تر از چیزی است که بدست می آید.

هزینه های سفید کردن دندان ها توسط پزشک امروزه با توجه وجود مراکز و کلینیک های زیبایی متعدد، نسبت به یکدیگر تفاوت هایی دارند که علت عمده آن رقابتی بودن بازار جذب بیمار در بین آن ها می باشد و به همین علت نمی توان هزینه واحد و یکسانی را برای این کار در نظر گرفت.

استفاده از بیمه برای سفید کردن دندان در اردبیل

قطعا میزان هزینه های ناشی از سفید کردن دندان ها برای برخی از افراد مهم می باشد و قصد دارند بدانند که آیا بیمه هزینه بلیچینگ دندان ها را متقبل می شود و یا خیر. پاخ این سوال قطعا منفی است و شرکت های بیمه به هیچ عنوان هزینه های سفید کردن دندان را نمی پذیرند.

به طور کلی شرکت های بیمه به هیچ عنوان هزینه های عمل و یا اقدامتی که برای زیبایی صورت و بدن انجام می شود را نمی پذیرند و تنها هزینه اقداماتی که برای درمان بوده و انجام آن ها سبب بدست آوردن سلامت شخص می شود را پذیرش می کنند.

مراقبت های قبل و بعد از سفید کردن دندان

مراقبت های قبل و بعد از سفید کردن دندان

هر فردی باید اقدامات و توصیه های پزشک متخصص را قبل و بعد از انجام سفید کردن دندان ها به طور کامل و دقیق انجام دهد. البته به طور کلی قبل از بلیچینگ دندان ها نیازی به مراقبت های خاصی ندارد و تنها مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان ها مهم و ضروری می باشد.

  1. چند ساعت پس از گذشت بلیچینگ بیمار باید لثه های خود را با استفاده از آب گرم به خوبی شستشو و آن ها را به آرامی ماساژ دهد تا لثه ها ملتهب نشوند.
  2. باید پس از سفید کردن دندان ها هیچ گونه ماده غذایی دارای رنگدانه مصرف نشود و از خوردن آن ها پرهیز شود و در صورت برخورد آن ها با دندان ها باید فورا با آب شسته شود. البته این مراقبت تنها برای 48 ساعت پس از سفید کردن دندان ها می باشد.
  3. شخص باید پس از بلیچینگ دندان ها از استعمال سیگار و دخانیات به طور کلی پرهیز کند تا سفیدی دندان ها حفظ شود. در غیر این صورت شخص باید تا حد زیادی مصرف آن ها را کاهش دهد.
  4. باید پس از انجام این اقدام از مصرف چای پر رنگ و همچنین قهوه خودداری کرده یا حداقل مصرف آن ها را کاهش داد.
  5. ممکن است پس از بلیچینگ Bleaching، شخص دچار حساسیت در دندان ها شود که بعد از مدتی کوتاه رفع خواهد شد؛ اما برای کنترل آن می توان از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کرد.

کانال اینستاگرام

labkhandeh_sefid.clinic

گرفتن وقت اینترنتی

به سادگی و سرعت بالا

ساعت کاری لبخند سفید

به صورت شبانه روزی